ביטוח חיים

כל מה שחשוב לדעת לגביי ביטוח חיים

מהי המשמעות של ביטוח חיים? פוליסת ביטוח חיים היא למעשה חוזה חתום עם חברת ביטוח פרטית אשר מבטיחה כי חלילה, במקרה של מוות או נכות ואובדן כושר עבודה, המבוטח או המוטבים שהמבוטח בחר והגדיר, יקבלו פיצוי כספי באופן חד פעמי או כקצבה חודשית.

הסכום ייקבע על פי החלטת המוטבים שנבחרו והוגדרו בפוליסה.

סוגי ביטוח חיים

ישנם שני סוגים עיקריים של פוליסות ביטוח חיים:

1.ביטוח חיים למקרה של מוות (סיכון /ריסק) – פיצוי כספי שניתן באופן חד פעמי או כקצבה חודשית במקרה בו המבוטח מת.

2.ביטוח חיים במקרה של נכות ו/או אובדן כושר עבודה – פיצוי כספי שניתן חד פעמי או כקצבה חודשית במקרה בו המבוטח אינו מסוגל לעבוד (באופן זמני או קבוע), או במקרה של נכות.

מלבד שני סוגי הביטוח הנ"ל, ישנם כמה תתי קטגוריות לביטוח חיים:

ביטוח חיים למשכנתא – ביטוח חיים למקרה של מוות (ריסק). הבנקים מחייבים כל אחד שמקבל הלוואת משכנתא לעשות ביטוח חיים למשכנתא. זאת על מנת שאם חס וחלילה יקרה משהו ללווים, הבנק עדיין יוכל לקבל את תשלומי החזרי המשכנתא. משמע, במקרים של ביטוח חיים למשכנתא המוטב הוא הבנק שנתן את המשכנתא, זאת אלא אם המבוטח הגדיל את סך הביטוח והוא גבוה יותר מהחוב של המשכנתא לבנק.

ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה – במסגרת ביטוח זה, המוטבים יקבלו פיצוי כספי רק אם המבוטח נפטר עקב תאונה.

ביטוח חיים פנסיוני (ביטוח מנהלים) – כולל בתוכו בנוסף לביטוח חיים וביטוח במקרה של נכות או אובדן כושר עבודה, גם חיסכון כלכלי לגיל פרישה. את כספי החיסכון לפרישה המבוטח יוכל לקבל לאחר שיצא לגמלאות, או בצורה של קצבה חודשית או את הסכום שנחסך במלואו בתנאים מסוימים.

הקריטריונים שישפיעו על עלות ביטוח החיים שלכם (הפרמיה)

התשלום הקבוע לחברת הביטוח עבור ביטוח חיים, נקבע על בסיס חישובים שונים שמטרתם לשקלל את רמת הסיכון שלך. ככל שרמת הסיכון שלכם גבוהה יותר כך התשלום יהיה גבוה יותר.

הקריטריונים להערכת רמת הסיכון:

מגדר – ידוע כי אורך החיים של נשים ארוך יותר לעומת גברים, ועל כן  רמת הסיכון של גברים נחשבת כגבוהה יותר.

מצב בריאות נוכחי – מבוטח שסובל ממחלה כלשהיא או מצבו הבריאותי אינו איתן ייחשב כמבוטח ברמת סיכון גבוהה יותר.

עישון – מי שמעשן ישלם יותר. גם הסטטיסטיקה של חברות הביטוח מעודדת הפסקת עישון, שכן ברור לכולם כי עישון מעלה סיכון למחלות רבות ולמוות.

משקל – משקל עודף או משקל חסר ברמה משמעותית מהווה גורם סיכון בריאותי ועל כן מעלה את  רמת הסיכון של המבוטח.

עיסוק מקצועי או תחביב – עיסוק במקצוע או בתחביב מסוכן (לדוגמה – ספורט אקסטרים) עשויים גם הם להשפיע באופן ניכר על התשלום עבור ביטוח חיים.

אם כן, מי צריך ביטוח חיים, ואיפה נכון לרכוש ביטוח כזה?

אחרי שהסברנו מה זה ביטוח חיים, ברור שבמידה ויש לכם ילדים, בן או בת זוג, הורים מבוגרים או כל מי שתלוי בכם לפרנסה, חשוב מאוד שתעשו ביטוח חיים.

כשניגשים לעשות ביטוח חיים, חשוב להתחשב בגורמים שונים כמו הרכב משפחתי, גילאי הילדים, התחייבויות כלכליות קיימות ועתידיות וכיו"ב.

במידה ואין מי שתלוי בכם כלכלית, או לחלופין, במידה ומצבכם הכלכלי הוא טוב במידה שיאפשר לשמר את אותה רמת החיים גם בהיעדר משכורת, ייתכן וביטוח חיים אינו רלוונטי עבורכם.

כדי שביטוח החיים שלכם יתאים לכם באופן מדויק, אנו בנפתלי ברגר סוכן לביטוח – יוניטי נערוך בדיקת נתונים מעמיקה מולכם ומול חברות הביטוח, ונשמח לבצע עבורכם התאמה והגדרה של היקף בביטוח באופן שיתאים  לצרכי המשפחה שלכם.

השאירו את פרטיכם!
השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.