ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות נועד לכך שתקבלו פיצוי  במקרה וחלילה תחלו במחלה המוגדרת כמחלה קשה. סכום הפיצוי תלוי בסוג הביטוח אותו תרכשו ובגובה התשלומים החודשיים.

מה זה אומר ביטוח מחלות קשות?, ובכן, ביטוח בריאות פרטי יכסה טיפולים ושירותים רפואיים שונים. במקרים אלו באם המבוטח יפנה לקבלת טיפול מסוים, ואז מקבל החזר כספי עבור אותו השירות הרפואי החזר מהביטוח. כלומר שיפוי.

אך במקרה של ביטוח מחלות קשות אין שיפוי,  כאן מדובר על ביטוח שנותן סכום כסף מוגדר ומוסכם מראש, במידה והמבוטח מאובחן עם מחלה קשה או עובר אירוע רפואי קשה, מתוך רשימת מחלות ואירועים מוגדרת בפוליסה.

לרוב מדובר על פיצוי גדול בתשלום חד פעמי, פיצוי כספי שאמור לסייע למבוטח בהתמודדות עם המחלה הקשה שפקדה אותו.

מן הסתם אלו נושאים לא נעימים לקריאה, אבל חשוב מאוד שיהיה לכם את המידע אודות מצבים כאלה.

האם חובה לעשות ביטוח מחלות קשות?

ברור שאין תשובה ברורה לשאלה זו.  הדבר תלוי בעיקר ביכולת הפיננסית. אם חלילה תחלה במחלה קשה, האם בני המשפחה שלך יסתדרו כלכלית?

אותו עיקרון תקף גם בנוגע לביטוח חיים המבטח מקרה מוות – המוטבים, שהם בני המשפחה, יקבלו סכום חד פעמי גדול יחסית.  חלק זה תקף גם במקרה של ביטוח נכות ו/או אובדן כושר עבודה, שהוא הכרחי, וביטוח בריאות שהפך גם הוא להכרחי.

מכאן שביטוח מחלות קשות הוא לא בגדר הכרחי, אבל בהחלט קרוב להגדרה הזו. 

במצב של מחלה קשה, המבוטח יקבל דרך ביטוח הבריאות שלו את הוצאות הטיפול הרפואי הנדרש, ובמסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה, יקבל פיצוי כספי כיוון שאיבד את כושר ההשתכרות שלו.

אף על פי כן,, הבעיה מתחילה במקרים שנכללים בתחומים אפורים –  למשל, כאשר המבוטח לא איבד את כושר עבודתו באופן מלא, אך הוא אינו יכול לעבוד באותה מתכונת ובאותו היקף, והכנסתו נפגעת. במקרה כזה המבוטח אמנם יקבל החזר של  ההוצאות הרפואיות מביטוח הבריאות שלו, אך מה לגביי שאר ההוצאות הנלוות – מה יעשה אז?

ביטוח מחלות קשות – איך זה עובד?

מחלות קשות מוגדרות כמחלות הבאות (מדי פעם הרשימה מתעדכנת) – התקף לב, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, ניתוחי מסתמי לב, ניתוחי מעקפי לב, ניתוח באבי העורקים וקרדיומיופטיה. אך זו הרשימה הבסיסית בלבד. בפועל, ביטוח מחלות קשות כולל כיסוי למחלות נוספות רבות, כגון סרטן (הרשימה מפורטת בפוליסה וכמובן מעודכנת אצל חברות הביטוח).

חשוב לציין כי כיסוי הביטוח תקף למספר אירועים , 2-3 אירועים לאדם. משמע, אם המבוטח סובל  משני אירועים רפואיים העונים להגדרה של מחלות קשות או אירועים רפואיים קשים, הוא יקבל את הפיצוי הכספי פעמיים.

ביטוח מחלות קשות הוא הרחבה חשובה לביטוח בריאות ולביטוח נכות ו/או אובדן כושר עבודה. במקרים רבים מומלץ מאוד לעשות אותו, אבל כמובן שיש את עניין העלות מול התועלת.

התשלום החודשי שתידרשו לשלם עבור ביטוח כזה, קשור כמובן לסכום שהוגדר שתקבלו כפיצוי באם חלילה תחלו במחלה קשה. בעצם זהו מקדם של שיעור מסוים, מסך הפיצוי הכולל, אותו תתבקשו להפריש בכל חודש על מנת שבשעת צרה תקבלו את הסכום הכולל.

גובה התשלום הוא תלוי בגיל ומצב בריאותי.

במקרה של ביטוח מחלות קשות חשוב ביותר למלא את הצהרת הבריאות בצורה ישרה ומלאה. אחרת זה יפגע בכם, פשוטו כמשמעו – אם תתעורר בעיה כלשהיא שבדיעבד יסתבר שהיוותה טריגר למחלה, ואתם לא דיווחתם עליה במעמד רכישת הפוליסה, חברת הביטוח תוכל לטעון שבמידה והייתם מדווחים אמת לא הייתם מקבלים את היו מבטחים אתכם, ולמנוע מכם לקבל את הפיצוי עליו התחייבו, לפחות במלואו.

גם במקרה של ביטוח מחלות קשות – אנחנו כאן כדי לעזור. לתכנון ולכוון אתכם באופן מקצועי להחלטה הטובה ביותר, ולפוליסה המתאימה באם היא כדאית.

השאירו את פרטיכם!
השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.