ביטוח משכנתא

כאשר ניגשים לבנק כדי לקבל משכנתא במטרה לקנות בית, הבנק מחייב את הלווים לבטח את המשכנתא הניתנת, ביטוח שנועד לעגן את החזר תשלומי המשכנתא לבנק. כך הבנק יקבל את הכסף של ההלוואה בכל מקרה שלא יהיה.

ביטוח משכנתא הוא בעצם חלק מביטוח חיים למשכנתא ומביטוח מבנה דירה למשכנתא. משמעות הדבר היא שבמקרה שאחד הלווים נפטר, חברת הביטוח תחזיר לבנק את יתרת סכום ההלוואה שנותר, וכן במקרה ונגרם נזק למבנה המבוטח, יעמוד כיסוי לחידוש הנכס.

ביטוח חיים למשכנתא

המטרה של ביטוח המשכנתא היא לספק הגנה עבור הבנק מפני מצב שבו הלווים לא יוכלו לעמוד בהחזר סכום הלוואת המשכנתא.

על כן, החלק של ביטוח החיים למשכנתא יהיה קטן יותר ככל שסך הלוואת המשכנתא נמוך יותר, ומתבטל לחלוטין כאשרה הלוואה מגיעה למינימום של כ-30,000 ₪.

חשוב לזכור כי הכיסוי של הביטוח בעצם מיועד לבנק, ולכן אינו מהווה תחליף ביטוח חיים פרטי שמומלץ לעשות כדי לדאוג לקרובי המשפחה (המוטבים).

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא הוא מרכיב ביטוחי שנועד לשמור על ערך הדירה כנגד ההלוואה שניתנה לצורך רכישתו. ביטוח מבנה משכנתא אינו כולל ביטוח של תכולת הדירה, אותו ניתן לצרף לפוליסה כהרחבה בתשלום נוסף.

מי צריך ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא נועד לכל מי שלוקח הלוואת משכנתא לרכישת בית, מהבנק.

אומנם מרבית הבנקים מציעים ביטוח מטעמם לצד המשכנתא שהם נותנים ללווים, אך כדאי מאוד לבדוק איזה ביטוח יהיה נכון ומשתלם יותר. גם במידה ורכשתם ביטוח משכנתא בעבר מהבנק, תוכלו  להחליף אותו בביטוח משכנתא מתאים ונוח יותר מחברת ביטוח פרטית.

כיסויים בביטוח משכנתא וביטוח מבנה במסגרת ביטוח חיים

סיכון נזקי מים ונוזלים אחרים

סיכון נזקי רעידת אדמה (לרבות נזקי צונאמי כתוצאה מרעידת אדמה)

סיכון נזקי אש/שריפה

אחריות כלפיי צד ג'

תשלום סכום הלוואת המשכנתא שנותר במקרה של מוות/פטירה.

איך רוכשים ביטוח דירה למשכנתא וביטוח חיים למשכנתא?

הצוות המקצועי שלנו ידע להתאים עבורכם את ביטוח המשכנתא המתאים ביותר, לפי מצבכם האישי ומצב משפחתכם. השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

השאירו את פרטיכם!
השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.