ביטוח תאונות אישיות

מה כולל ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות מוגדר כסוג של ביטוח בריאות, אך בפועל מדובר סוג בשל ביטוח חיים. ביטוח זה נועד להגן עליכם במקרה של כל תאונה .

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מכסה את המבוטח במקרים של מוות, נכות או אובדן כושר עבודה . לעומת ביטוח בריאות, הפוליסה אינה מכסה טיפולים רפואיים, ניתוחים וכיו"ב, אלא נותנת סכום קבוע מראש במקרה ומתרחשים מקרים כפי שמוגדר בפוליסה.

פוליסות שונות יכולות להעניק פיצויים כספיים וכיסויים למצבים רבים, חלקן מבטחות תאונות אם יתרחשו בישראל בלבד, וחלקן מכסות גם תאונות בחו"ל.

חשוב להבין כי ביטוח תאונות אישיות הנו  ביטוח נפרד ועצמאי.  אתם יכולים לרכוש אותו בלי קשר לביטוחים אחרים שעשיתם או לא עשיתם.

ישנם הבדלים ניכרים בין פוליסות של ביטוח תאונות אישיות, גם באותה חברת הביטוח. על כן חשוב מאד לבדוק את הפוליסה וכמובן שגם את עלות הפרמיה, לפני רכישה.

יש לשים לב כי תוקפו של ביטוח תאונות אישיות הוא שנה בלבד. צריך לחדש את הביטוח מדי שנה, או להאריך את הפוליסה שלכם, זאת לפי תנאי הפוליסה.

ישנן פוליסות אשר משלבות ביטוח תאונות אישיות עם ביטוח מחלות קשות.

מה חשוב לבדוק בביטוח תאונות אישיות

חשוב לבדוק את המרכיב של אובדן כושר עבודה בביטוח תאונות אישיות:

  • כיצד פוליסת ביטוח תאונות אישיות מגדירה בעצם אובדן כושר עבודה. בחרו בפוליסה שמגדירה את המונח כחוסר אפשרות לעסוק במקצוע שלכם כמפורט ברשימה הנלווית לפוליסה,  ולא בביטוח שמגדיר 'אובדן כושר לעבוד במקצוע אשר מתאים לכישורים' , או ביטוח המגדיר 'אובדן כושר לעבוד בכל מקצוע'.
  • אחוז אובדן כושר עבודה הנדרש להפעלת הביטוח – כדאי לבחור באחוז נמוך ככל שניתן, משום שפשוט יותר להוכיח 25%  אובדן כושר עבודה לעומת אובדן מלא.
  • משך תקופת הכיסוי לאובדן כושר עבודה – ישנן פוליסות אשר מגבילות את תקופת הכיסוי לשנתיים למשל, או למשך תקופות אחרות. חשוב לבדוק מה התקופה של הפוליסה.
  • גובה הפרמיה – חשוב לבחור את הכיסויים הנכונים והמתאימים עבורכם, ולמצוא את ביטוח תאונות אישיות שהפרמיה שלו נמוכה ביותר.
  • ביטוח תאונות אישיות שתקף גם בחו"ל –אפשר לשקול אם לרכוש ביטוח תאונות אישיות כתוספת לביטוח נסיעות לחו"ל כאשר הדבר רלוונטי. כמובן שזה תלוי ברמת הסיכון בנסיעות.
  • האם אפשר לקבל יותר מכיסוי אחד?
  • מה נותן הכיסוי החזר הוצאות או פיצוי? פיצוי כספי חד פעמי או קצבה חודשית? מה הסכומים? מה התקרה המוגדרת? האם יש השתתפות עצמית ובאיזה גובה?
  • סוג הנכות -בכיסוי חלקי או מלאה. זמנית ולצמיתות. כדאי לבחור בהגדרה רחבה עד כמה שאפשר.
  • מהם המבחנים לקביעת נכות- בביטוח תאונות אישיות יש סעיפים אשר מגדירים את המבדקים לקביעת נכות.

שימו לב להחרגות בפוליסת הביטוח. סעיפים אלה קובעים אילו מקרים אינם נכללים בפוליסה.

ביטוח תאונות אישיות למסורבי ביטוח חיים

לפעמים חברות ביטוח מסרבות לעשות ביטוח חיים  לאנשים שיש להם בעיה בריאותית כלשהיא, או דורשות סכומים גבוהים עבור ביטוח חיים במקרה כזה. אם נתקלתם במצב כזה, דעו כי יש לכם אפשרות לעשות ביטוח תאונות אישיות במקום ביטוח חיים, משום  שביטוח זה מכסה גם הוא מקרי מוות. הכיסוי אמנם מצומצם יותר, ומדובר רק במוות בשל תאונה, אך ייתכן שלאור הסיכון הנמוך יותר לא ניתקל בסירוב מחברת הביטוח.

נוכל לבחון עבורכם גם אפשרות לעשות שני ביטוחים נפרדים, למשל ביטוח תאונות אישיות וביטוח מחלות קשות.

השאירו את פרטיכם!
השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.