קרנות השתלמות

קרן השתלמות היא תכנית חיסכון אטרקטיבית במיוחד עבור שכירים ועצמאיים. קרן השתלמות מאפשרת לכם לחסוך כספים לטווח בינוני וארוך. לאחר כל  6 שנים, הכספים שנצברו בקרן ההשתלמות יהיו נזילים למשיכה ותוכלו להוציא אותם ו להשתמש בהם לכל מטרה.

אפשרות נוספת שמציעה קרן השתלמות היא חיסכון בעבור השתלמות מקצועית, ובמקרה זה תוכלו למשוך את הכסף בכספים לאחר 3 שנות חיסכון בלבד.

קרן השתלמות – הטבות מס

קרן השתלמות היא תכנית חיסכון משתלמת מאוד בעיקר בשל הטבות מס ייחודיות המיוחסות לה. מי שיש לו קרן השתלמות יהנה ממגוון הטבות מס גם על ההפקדות השוטפות שהוא מבצע, וגם על הרווחים אותם הוא צובר.

עבור עצמאיים ובעלי עסקים, הפקדת כספים לקרן ההשתלמות היא הוצאה מוכרת, וגם שכירים לא משלמים מס על הפקדות המעסיק לקרן ההשתלמות.

נוסף על כך, לעומת אפיקי  חיסכון אחרים, הכסף בקרן ההשתלמות פטור מתשלום מס רווח הון (בשיעור של 25%) על הרווח הריאלי, לפי תקרת ההפקדה.

כמובן שמדובר בהטבה משמעותית,  ששווה בסופו של דבר הרבה מאוד כסף.

חשוב להדגיש כי לאחר 6 שנות חיסכון, לא חייבים למשוך את הכסף מהקרן, ואפשר להמשיך לחסוך כספים בקרן ללא כל פגיעה בזכויותיכם, ועדיין לשמור על היתרונות הייחודיים שמציעה התכנית.

בכל אופן, מרגע בו הכספים בקרן ההשתלמות הופכים לנזילים, תוכלו למשוך אותם מתי שתרצו.

אפשר לבצע משיכה חלקית או להגדיר הוראת קבע הפוכה (משיכת סכום קבוע פעם בחודש),

וכך תוכלו ליהנות מהסכום שנצבר בחיסכון תוך שמירה על היתרה הנזילה בקרן.

הכסף שחסכתם ימשיך להיות מושקע בשוק ההון.

אפשרות נוספת שמומלץ לשקול במקרים כאלה, היא האלטרנטיבה לפדיית כספי הקרן, וקבלת הלוואה כנגד קרן השתלמות באם הדבר מתאפשר לפי תנאי החברה שמנהלת עבורכם את קרן ההשתלמות.

מעבר חופשי בין מסלולי ההשקעה

מי שחוסך כסף בקרנות השתלמות נהנה ממגוון רחב של מסלולי השקעה אשר מאפשרים התאמה של רמת הסיכון לחוסך.

 בין היתר, אפשר לחסוך במסלול מוטה מניות, מסלול שמשלב מניות ואג"ח, מסלול מוטה לאג"ח וכיו"ב.

כל אחד יכול לבחור את המסלול המתאים עבורו ברמת ההשקעה, ואף לעבור באופן חופשי בין המסלולים לפי הצורך, ללא מיסוי  או קנס כספי, ותוך שמירה על וותק הקרן.

קרן השתלמות עם נפתלי ברגר סוכן לביטוח – יוניטי

אנו בחברת יוניטי פועלים לפתיחת וניהול קרנות ההשתלמות של הלקוחות שלנו תוך השקעת מירב הכלים והמשאבים העומדים לרשותנו. צוות מנהלי ההשקעות שלנו מנוסה מאוד בתחום, ומתמחה בבחינת קרנות השתלמות במגוון מסלולי השקעה. אנחנו כאן כדי לוודא שהכסף שלכם שמור במקום הנכון והטוב ביותר! התקשרו לקבלת עזרה בתכנון מקצועי, פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם

השאירו את פרטיכם!
השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם.